Susitiko ir bendravo Biržų ir Aizkrauklės verslininkai

Rugsėjo 3 dieną Biržuose vyko mūsų rajono Verslininkų asociacijos organizuotas Aizkrauklės ir Biržų verslininkų susitikimas. Asociacijos prezidentė Vilma Strelcova „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad šis Lietuvos ir Latvijos draugaujančių miestų verslininkų susitikimas yra organizuotas įgyvendinant Biržų rajono savivaldybės smulkaus verslo rėmimo fondo projektą „Aizkrauklės – Biržų verslo kontaktų mugė“.

Aizkrauklės – Biržų verslo kontaktų mugės dalyviai.

Jo tikslas – pristatyti Biržus kaip patrauklų investicijoms ir turizmui kraštą, užmegzti glaudesnis ryšius tarp miestų partnerių verslininkų, valdžios atstovų, projektų vykdytojų bei ES paramą administruojančių darbuotojų.

Mugėje dalyvavo keliasdešimt Biržų verslininkų bei valdžios atstovų, Aizkrauklės verslininkai ir Savivaldybės vadovai. Susitikimai prasidėjo Biržų pilies salėje. „Agaras“, „Rinkuškiai“, „Biržų duona“, „Biržų alus“, ūkininkai Milišiūnai pristatė savo produkciją. A. Vinciūnas iš Ramongalių – pintus krepšius (dauguma jų buvo nupirkta dar mugei neįpusėjus). Katrė Ivaškienė iš Būginių, vabalninkietės keramikė Rasa Jankauskienė ir rankdarbių meistrė Stasė Valentelienė pristatė savo kūrinius, kurių buvo galima įsigyti.

Smarkiai vėluodama (keli delegacijos nariai buvo pamiršę pasus) atvyko Aizkrauklės delegacija. Jai vadovavo Aizkrauklės meras Leons Lidums, administracijos direktorius Einars Lebergs ir Biržuose per miesto šventę jau matyta Ilona Kagune. Aizkrauklės delegacija atvyko specialiai šiam susitikimui pagamintais marškinėliais su Aizkrauklės ir Biržų herbais. Latviai atvažiavo ne tuščiomis – su „A“ (Aizkrauklė) ir „B“ (Biržai) formos pyragais ir dviem ant padėklų nešamomis farširuotomis žuvimis.

Oficialioji dalis prasidėjo Biržų rajono merės I. Varzienės pasveikinimu. Seimo narys Valdemaras Valkiūnas nustebino latvius, pasveikinimą rėžęs jų gimtąja kalba.

Asociacijos prezidentė Vilma Strelcova papasakojo, kad 19 Biržų rajono įmonių atstovų iniciatyva 1996 m. vasario 5 d. buvo įkurta Biržų rajono verslininkų asociacija. Pagrindinis asociacijos tikslas – padėti verslininkams ir kaip galima efektyviau spręsti visas jiems kylančias problemas tiek savivaldybės, tiek įvairių ministerijų mastu. Asociacija yra visuomeninė, ne politinė, ne pelno siekianti savanoriška organizacija. Šiuo metu asociacijos nariai yra 31 Biržų rajono įmonė ir ūkininkai.

Latvių dovana – pyragai ir žuvys.

Viena iš asociacijos veiklos sričių – bendradarbiavimas su kitų miestų ir valstybių verslininkais. Bendraujama su Kupiškio verslininkais, tikimasi tolesnio bendradarbiavimo po įvykusių sėkmingų susitikimų su Aizkrauklės (Latvija) ir Tčevo (Lenkija) verslininkais.

Daug šypsenų sukėlė E. Lebergs kalba, kurios pradžioje jis nuo „braliūkų latvių“ pareiškė Lietuvai užuojautą dėl pusės karinių oro pajėgų netekties. Ir, pasak latvio, pikčiausia, kad pusę mūsų karo lėktuvų sunaikino sąjungininkai iš NATO – taip su šypsena latviai įvertino avariją Šiauliuose, kai susidūrus su prancūzų naikintuvu nukrito vienas iš dviejų turimų mūsų lėktuvų.

Tačiau po linksmos įžangos prasidėjo rimtas darbas. „Verslios Lietuvos“ atstovė regione Neringa Trinskienė papasakojo apie verslo situaciją mūsų rajone ir Aukštaitijos regione bei partnerių paieškos galimybes.

Linksmiausia buvo stebėti sumo varžybas.

Všį. “Versli Lietuva” Eksporto departamento vyriausiasis projektų vadovas Evaldas Brazys skaitė pranešimą apie vietinio ir tarptautinio verslo naudą. Po pranešimų vyko Biržų įmonių prezentacijos ir pokalbiai su Latvijos verslininkais bei valdžios atstovais.

Po pietų biržiečių ir latvių bendravimas vyko visiškai kitaip: Vilma ir Kostas Strelcovai pakvietė susitikimo dalyvius… į pliažą. Širvėnos pakrantėje verslininkų ir valdžios atstovų laukė nemenki išbandymai. Susitikimo dalyviai įnirtingai kovojo pliažo tinklinio aikštelėje, A. Unglininkas pakvietė komandas išbandyti naujo mūsų kraštuose žaidimo – „miestučius“ primenančio „čekiško kubo“. Komandos varžėsi traukdamos virvę, svaidydamos į tolį volaną. V. Undzėnas siūlė norintiems pasiirstyti po Širvėną baidarėmis ir, maišydamas rusiškus ir lietuviškus žodžius, mokė, pirmą kartą sėdančias į baidarę latves, kaip reikia „irklovat“.

Bene daugiausiai emocijų sukėlė sumo rungtis. Sunkiais, per 20 kilogramų sveriančiais kostiumais apsivilkę varžovai turėjo išstumti priešininką iš aikštelės, bet daugiau griuvinėjo patys, tuo sukeldami susirinkusiųjų juoką ir linksmus komentarus.

Linksmų rungčių bei varžybų dalyvių neišbaidė ir keletą kartų paplūdimyje prapliupęs lietus. Tačiau susitikimo dalyvių jau laukė muziejus su „Alaus keliu“ ir edukacinėmis programomis, o vakare – varžybų nugalėtojų pasveikinimai ir neformalus bendravimas šventinės vakarienės metu.

Dalius MIKELIONIS

D. Mikelionio nuotr.

„Biržiečių žodis“

Selonija.lt